Práca vo Fínsku

Uvažujete o práci v zahraničí? Ako najšťastnejšia krajina na svete je Fínsko jednou z najlepších krajín na prácu a život! Ponúkame množstvo pracovných príležitostí vo Fínsku vo všetkých odvetviach, vhodných pre všetky fázy vašej kariéry. K dispozícii sú zaujímavé pracovné miesta v angličtine pre cudzincov.

      VŠETKY PRACOVNÉ PONUKY NÁJDETE TU

SOCIÁLNE ZABEZPEČENIE A BENEFITY ŽIVOTA VO FÍNSKU

Severské krajiny sú známe tým, že kraľujú na popredných miestach rebríčkov šťastia, pričom vynikajú v takých indexoch, ako je politická stabilita, najmenšia miera korupcie, hodnoty ľudských práv, systémy vzdelávania a zdravotnej starostlivosti a ochrana životného prostredia. Pre Fínsko je hlavným faktorom prístup ľudí, ktorí ponúkajú výnimočnú kvalitu života pre všetkých obyvateľov. Sociálna ochrana, zabezpečenie istoty príjmu a vyspelý zdravotný systém zostávajú jadrom severského spoločenského blahobytu. To umožňuje obyvateľstvu využívať širokú škálu výhod a príspevkov: nemocenské dávky a dávky v nezamestnanosti, kompenzácie pracovníkov a rodín, dôchodky, služby starostlivosti o deti, služby pre zdravotne postihnutých atď.

Vzdelávací systém vďaka cenovo dostupnému kvalitnému školstvu a rovnakým príležitostiam pre každého obyvateľa navyše patrí medzi tie najlepšie na svete. Tu je všetko predurčené na to, aby bolo zabezpečené blaho ľudí.

PRACOVNÁ KULTÚRA VO FÍNSKU

Pracovná kultúra vo Fínsku sa vyznačuje rovnosťou, uvoľnenosťou a dochvíľnosťou. Spoločnosti majú vo všeobecnosti plošnú organizačnú štruktúru – bez ohľadu na postavenie v spoločnosti sa väčšina ľudí oslovuje krstným menom a podporujú sa neformálne pracovné vzťahy. Zamestnávatelia sa zároveň zameriavajú na profesionálny rozvoj a pohodu ľudí. Celoživotné vzdelávanie sa vysoko cení a podporuje, pričom rešpektovanie rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom je v pracovnej kultúre Fínska nepísaným pravidlom.

Popri dobrých pracovných podmienkach a odmeňovaní sa so zamestnancami vo Fínsku, v Nórsku a vo Švédsku zaobchádza korektne a rovnako. Každý pracuje vlastným tempom, tlak v práci je znížený na minimum a vedenie je podporné. Práca sa považuje za nevyhnutnú súčasť života a mala by byť príjemná, pohodlná a predovšetkým – bezpečná.

Všetkým našim zamestnancom zo súkromných subjektov poskytujeme rozsiahlu zdravotnú starostlivosť a poistenie. Každý zamestnanec má prístup aj k zdravotnej starostlivosti, ktorá sa považuje za jednu z najlepších na svete.

Pokiaľ ide o odmeňovanie, hoci je známe, že dane sú vysoké, čistý zárobok vo všeobecnosti poskytuje pohodlnú úroveň života v modernej a progresívnej spoločnosti.

ROVNOVÁHA MEDZI PRACOVNÝM A SÚKROMNÝM ŽIVOTOM VO FÍNSKU

V severských krajinách sa práca berie vážne, rovnako aj voľný čas! Bežný pracovný deň má 8 hodín a každý sa svojich povinností zhosťuje usilovne a efektívne, aby mohol voľný čas mohol venovať rodine, koníčkom alebo len oddychu. Život mimo práce je vo Fínsku, v Nórsku a vo Švédsku prioritou číslo 1. Zamestnaní ľudia môžu využívať dlhý oddych počas každoročnej riadnej dovolenky a niekoľko platených štátnych sviatkov. Nadčasy sa zhromažďujú a potom sa využívajú ako voľno v práci, čo ľuďom umožňuje načerpať nové sily a vyvážiť pracovné zaťaženie primeraným voľným časom. Je zaužívané presvedčenie, že oddych a starostlivosť o seba sú rovnako dôležité ako dobrá práca v zamestnaní. Napríklad vo Fínsku je sauna po práci tradíciou, ktorá trvá už viac ako desaťročia, pričom mnohé bytové domy alebo dokonca súkromné byty majú vlastnú saunu. 

OSOBITNÉ SPOJENIE S PRÍRODOU 

Fínsko možno nie je celosvetovo známou turistickou atrakciou, ale ak vyznávate rôzne športy (najmä zimné) a prírodu, pripravte sa na to, že budete ohromení! Národné a mestské parky sú čisté prírodné skvosty vzdialené, čo by kameňom dohodil, od väčšiny obytných oblastí. V závislosti od ročného obdobia si obyvatelia môžu užívať túry, kúpanie, zber lesných plodov a húb, kempovanie alebo len ticho. Fínsko sú miestom, ktoré je potrebné vziať do úvahy, ak snívate o bývaní pri jazere, mori alebo v blízkosti lesa a zároveň s možnosťou ľahkého prístupu na svoje pracovisko.

Hoci sú severskí ľudia tichí a pokojní, sú stále v pohybe, venujú sa množstvu indoorových aj outdoorových aktivít – kajakovaniu, veslovaniu, behu, bicyklovaniu, plávaniu a pod. Väčšina severských miest ponúka vhodné podmienky pre cyklistov a poskytuje rozsiahlu a krásnu sieť trás. Dobrým spôsobom, ako zblízka zažiť miestnu kultúru, je zúčastniť sa na množstve aktivít vo voľnej prírode, podujatí a osláv, ktoré sa konajú počas celého roka.

ZAUJÍMATE SA O PRÁCU VO FÍNSKU?  POZRITE SI VŠETKY NAŠE AKTUÁLNE POZÍCIE: