Práca v Laponsku

PRÁCA V LAPONSKU NA ZIMU

Laponsko je oblasť nachádzajúca sa v najsevernejšej časti Fínska, ktorá sa rozprestiera aj do severných častí Švédska a Nórska. Fínske Laponsko pokrýva plochu väčšiu ako 100 366 km2. Laponsko je skvelé miesto na outdoorové aktivity a vďaka svojmu nádhernému arktickému charakteru, možnostiam aktívneho pohybu vo voľnej prírode a legende o Santa Clausovi je obľúbenou destináciou cestovného ruchu. Tento rok vám ponúkame možnosť zažiť Laponsko v celej jeho kráse a pohrúžiť sa do čarovného severského sveta. 

SEZÓNNA PRÁCA V LAPONSKU 

Ponúkame množstvo sezónnych pracovných miest v Laponsku v sektore stravovacích a ubytovacích služieb a možnosť zažiť prostredníctvom práce dobrodružstvo svojho života. Dobrý pracovný život sa podľa nás musí vyvážiť skvelými voľnočasovými aktivitami a v Laponsku na vás čaká množstvo jedinečných zážitkov a úžasných zimných aktivít. Ak ste pripravení nastúpiť do svojho nového zimného zamestnania v Laponsku, máme riešenie! Hľadáme kuchárov, čašníkov, upratovačky, recepčné, chyžné, umývačov riadu a ďalších špecialistov.

 

Túžite objaviť úžasnú krajinu a nedotknutú divočinu alebo sa vydať na túru po dych berúcich trasách? Možno je na vašom zozname prianí už dlhý čas chytanie chutných rýb, jazda na psom záprahu či na saniach ťahaných sobmi? Agentúra Barona vám ponúka všetko, čo potrebujete na uskutočnenie svojich snov. Ponúkame vám skvelé zimné pracovné príležitosti, ubytovanie v Laponsku, pomoc pri presťahovaní, priateľskú komunitu a nezabudnuteľné zážitky. Na inšpiráciu uvádzame niekoľko príjemných aktivít a miest, ktoré vám počas pracovného dobrodružstva v Laponsku vyvolajú v srdci hrejivý pocit:

 

Pátranie po severnej polárnej žiare – pripravte sa na rôzne výlety naprieč laponskou divokou prírodou pri pátraní po severnej polárnej žiare. Severnú polárnu žiaru je väčšinou možné vidieť mimo mestských oblastí a ďaleko od miest znečistených svetlom, keď je obloha jasná. Ak sa vydáte objavovať tajomstvá severnej polárnej žiary, pripravte sa na rôzne výlety a výpravy. 

 

 

Výlety so sobmi a huskyami – jazda na saniach ťahaných huskyami a sobmi je len krôčik od všetkých obyvateľov a návštevníkov Laponska. Tento tradičný spôsob prepravy vám priblíži laponskú kultúru a zároveň sa zoznámite so životom huskyov a sobov, ktoré sú synonymom severskej zimy. Pri prechádzke v blízkosti lesov a zasnežených parkov uvidíte sobov, keďže tieto zvieratá sú súčasťou každodenného života miestnych obyvateľov. Ak chcete zažiť kŕmenie soba alebo sa k nemu dostať bližšie, môžete zavítať na sobiu farmu. 

 

 

Jazda na snežných skútroch a lyžovanie – ak vás nadchýna rýchlosť, vaše zážitky v Laponsku určite obohatí jazda na snežnom skútri po zasneženom teréne, kopcoch či lesoch. Môžete si zvoliť trasy, ktoré vám najlepšie vyhovujú, a zájsť pri svojom dobrodružstve až do blízkosti polárneho kruhu. Pre milovníkov jazdy na lyžiach – Laponsko sa vďaka nekonečným možnostiam na lyžovanie môže stať vaším druhým domovom. Napríklad vo Fínsku je najpopulárnejšie bežecké lyžovanie. 

 

 

Pozdravenie Santu – môžete navštíviť Santov dom v jeho rodnom meste Rovaniemi a stretnúť sa s jeho vernými elfmi. Každý rok číta všetky listy, ktoré dostane, a starostlivo balí darčeky, na ktoré nedočkavo čakajú deti po celom svete. Keď budete v Rovaniemi, môžete sa s ním vyfotografovať a zo Santovej pošty poslať pohľadnice svojim blízkym. 

 

 

Kultúra a tradície Saamov – najstaršia severská kultúra predstavuje pre Laponsko živú pamiatku, ktorú sa v prípade, že pracujete a žijete v severnej časti Fínska, oplatí preskúmať. Ak ich chcete dokonale spoznať, musíte vedieť, že národ Saamov prosperoval vďaka rybolovu, lovu a chovu sobov. Medzi ich tradičné remeselné výrobky patria odevy a textil, ktoré sa vďaka udržateľnému pôvodu vysoko cenia. Zaujmú vás drevené šálky, šperky a iné tradičné výrobky a počas tých najdrsnejších zím vás zahrejú saamské čižmy či rukavice. Ak sa chcete zahriať, ochutnajte saamskú kuchyňu a zakúste pravú chuť miestnych ingrediencií. Väčšina saamských jedál sa pripravuje zo sobieho mäsa, rýb a bobuľovitých plodov.

 

 

A ešte to najdôležitejšie – vychutnajte si pomalé tempo života a pokoj laponskej prírody! Nezabudnite sa zhlboka nadýchnuť čerstvého vzduchu, oddať sa jedinečnej prírodnej scenérii a čo najlepšie využiť toto dobrodružstvo, či už pôjde o prácu alebo voľný čas.

MIESTA NA PRÁCU V LAPONSKU:

S agentúrou Barona môžete pracovať v najvýznamnejších hoteloch, strediskách a reštauráciách, ktoré vám odkryjú zázračný a čarovný svet Laponska:

Santa Claus Holiday Village – Táto prázdninová dedinka sa nachádza osem kilometrov od centra Rovaniemi a v blízkosti letiska Rovaniemi. Prístup k lokalite je jednoduchý a bezproblémový. V tejto rodinnej spoločnosti sú vysokokvalitné služby zákazníkom najdôležitejšou vecou a oceňujú sa zamestnanci, ktorí sú svižní, pozitívne naladení a dôveryhodní. Všetky apartmány a chaty v prázdninovej dedinke Santa Clausa na polárnom kruhu boli postavené v prvej dekáde dvadsiateho prvého storočia, čo znamená, že z hľadiska kvality aj atmosféry sú výnimočné.

Medzi reštaurácie v prázdninovej dedinke Santa Clausa patrí originálna reštaurácia Christmas House, v ktorej sa podávajú obedy, ako aj reštaurácie s vlastným menu Three Elves a najnovší prírastok Santovej kuchyne, a elegantný lobby bar, kde sa podávajú rôzne nápoje a kokteily. Počas najrušnejšej zimnej sezóny všetky tri reštaurácie podávajú zákazníkom raňajky, obed a večeru a ponúkajú ochutnávku jedál so zmesou ingrediencií z Laponska a ďalšie celosvetové stravovacie štýly.

 

Apukka Resort – Apukka Resort, len 15 minút jazdy od centra mesta Rovaniemi, predstavuje spojenie jedinečných, inovatívnych skúseností a tradícií spolu s pravou, nedotknutou prírodou. Apukka Resort je strediskom s kompletnými službami, kde je k dispozícii jedinečné ubytovanie Aurora v apartmánoch Kammi a Komsio, sklenených iglu Aurora Cabin a Aurora Wagons. Miesto vyniká sklenenými iglu, kde si priamo z pohodlia postele môžete vychutnať majestátnosť arktickej oblohy a veľkoleposť severnej polárnej žiary. V reštaurácii Aitta sa v teplej a útulnej atmosfére podávajú raňajky, obed a večera a jedlá severskej kuchyne s moderným nádychom.

V stredisku Apukka sú 2 reštaurácie, kde sa ovzduším nesú lahodné vône, ozývajúci sa smiech a nefalšovaná radosť. V reštaurácii Aitta sa v teplej a útulnej atmosfére podávajú raňajky, obed a večera a jedlá severskej kuchyne s moderným nádychom.

 

Levi Hotel Spa – Levi Hotel Spa Resort a Design Hotel Levi sa nachádzajú v Laponsku v blízkosti mimoriadne krehkej a jedinečnej prírody. V hoteli sa nachádzajú rôzne reštaurácie – Classic Pizza Restaurant, ktorá ponúka tú najlepšiu pizzu uprostred nádhernej scenérie Levi, nová Kekäle Restaurant & Casual Fine Dining, Ahku Kitchen & Restaurant, kde si môžete pochutnať na najlepšom rýchlom občerstvení, a Burger King.

 

Hotel Star Arctic – nachádza sa na jedinečnom mieste – na vrchu hory Kaunispää s nádherným výhľadom na Saariselkä. Hotel je architektonické majstrovské dielo, ktoré predstavuje spojenie moderného dizajnu a krásy okolitej prírody. Izby sú vytvorené tak, aby poskytovali úplné pohodlie. V rámci služieb hotela sú k dispozícii reštaurácia, bar, sauna, obchod, preprava a široká škála aktivít pre hostí hotela.

Reštaurácia Wilderness Center pojme 80 hostí a má povolenie aj na podávanie alkoholu. Kuchyňa ponúka tradičné laponské jedlá, ako aj modernú kuchyňu. Jedlá sa pripravujú z miestnych produktov, napr. z rýb z jazera Inari a sobieho mäsa od miestnych chovateľov sobov.

 

Ak potrebujete viac informácií, kontaktujte nás!